O tym, co działo się w maju mogliście przeczytać niedawno w Tu i Teraz (jeśli jeszcze nie czytaliście, zajrzycie koniecznie), bo działo się naprawdę sporo. Sporo wyjazdów, dużo nauki, kilka naprawdę ciekawych spotkań z tłumaczami – to był bardzo intensywny miesiąc. Na szczęście godziny spędzane w pociągach sprzyjają nadrabianiu zaległości w czytaniu i słuchaniu ciekawych, inspirujących rzeczy. Tu zebrałam te najciekawsze:

  1. Na początek prawdziwa perełka, jaką udało mi się znaleźć w tym miesiącu – praktyczne porady na temat notowania podczas tłumaczenia ustnego. Doskonale pamiętam swoje pierwsze symbole, czasami mocno improwizowane. Dziś oglądam je z uśmiechem, a czasami zastanawiam się, co właściwie miałam na myśli. I chociaż mam wrażenie, że sporo się już nauczyłam, czasami zdarza mi się popełniać błędy, więc praktycznych porad nigdy dość. Obejrzycie koniecznie!
  1. Ważny post, szczególnie przed wakacjami, czyli Jest Rudo i kilka słów o odpuszczaniu (mimo, że sprzed roku wciąż bardzo aktualny). Szczególnie przyda się wszystkim freelancerom, którzy spędzają długie godziny przed laptopem, usilnie próbując skończyć pracę przed deadline’em, chociaż wiele innych osób też się odnajdzie w tym wpisie. Sama niedawno skapnęłam się, jak bardzo wydłużył się czas mojej pracy, a co za tym idzie zupełnie zniknął czas na odpoczynek. Dokąd prowadzi taka droga? Przeczytajcie koniecznie.
  1. Majowy numer magazynu ET.MAG to prawdziwa kopalnia wiedzy o tłumaczeniu w podróży, czyli kolejna obowiązkowa lektura przed urlopem. Dużo praktycznych porad podanych w przejrzysty sposób, a do tego wywiady z tłumaczkami, opowiadającymi o różnych tajnikach zawodu i swoich własnych doświadczeniach. Polecam gorąco. Magazyn możecie za darmo pobrać na stronie: http://blog.energiatlumaczy.pl/etmag/
  1. Z czym muszą się mierzyć kobiety prowadzące własny biznes? Jakie mają rady dla innych? O różnych trudnościach otwarcie opowiedziały przedstawicielki świata mody, doświadczone w biznesie i zarządzaniu, ale ich porady są na tyle uniwersalne, że śmiało można je odnieść do każdej innej branży. Przeczytajcie koniecznie!
  1. Brakuje Wam energii na rozpoczęcie nowego tygodnia? Włączcie w poniedziałek Kawę z Budzyńską, czyli nadawaną na żywo około półgodzinną relację Pani Swojego Czasu. Transmisja jest zarówno na grupie Pań Swojego Czasu na Facebooku, jak i na Instagramie, więc gdziekolwiek jesteście, możecie dołączyć chociaż na chwilę. To prawdziwy zastrzyk energii i pozytywnego myślenia, po którym jakoś tak łatwiej się ogarnąć na nowy tydzień. A poza tym zawsze są też jakieś porady dotyczące organizacji czasu, więc jest jeszcze spora dawka praktycznej wiedzy. Polecam gorąco!

Na jakie ciekawe linki wy trafiliście w tym miesiącu? Podzielcie się nimi koniecznie. A po więcej inspiracji wpadajcie na instagram @przekładnamiarę

 

 

 

Reklamy